torex
torex

torex

  • 2 odpovědí

torex

Olomoucký kraj, Česká republika
Členem od 26.2.2011 | Poslední aktivita 27.6.2012
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Defekografie a rektopexe

Dobrý den

Mohu jen okomentovat vlastní zkušenost
U laparoskopické retktopexe muže dojít ke koverzi na laparostomii, tedy klasíckou operaci. Laparoskopie je jistě lákavá z hlediska rychlosti rekonvalescence a minimalní dopad na estetiku dotčeného místa po zákroku.
Riziko akutní konverze tuto výhodu často vyloučí. Procento konverze je poměrně vysoké .
Jedná se o zasah do životně důležitého orgánu, tedy rozvaha je na místě.
Průběh laparoskopické operace muže být naprosto bez komplikací stejně jako, že se mohou vyskytnou neočekávané anomálie. Pokud je ve vašem případě stav ješte snesitelný, zvažte nástup na zakrok opravdu pozorně vzhledem k aktuální potřebě kojit dítě. Nejde jen o váš fyzický stav, ale i psychické rozpoložení. Citíte, li se opravdu fit, není důvod se obávat komplikací. Stále je zde ale otázka neočekávaných komplikací, kde se při konverzi na laparotomii může být délka hospitalizace v řádech týdnů. jednoznačnou odpověď asi neočekávejte od žádného lékaři.
Břišní dutina je jak zalepená obálka. Nikdy není zjevné co muže nastat. Nicmeně závěrem, věřte že to bude v pohodě, a určitě bude. Přeji štěstí v rozhodování a šťastný závěr .-)
  • 2 odpovědí

RE: Rektopexe a anestezie

Jedná se o chirurgický zákrok v naestezii. Vzhledem k závažnosti nelze předpokladát možnost operace bez anestezie,Operace probíhá laparoskopicky i klasickou metodou. U těchto případů existuje určité procento anomalíí kdy je při nasazení laparoskopie nutno konvertovat ke klasické metodě, laparotomii. Množství rizik a případných následných komplikací nelze odpovědně předpovědět. Nicméně procento úspěšných zákroků je vysoké. Pořád je nutno mít na paměti, že se jedná o zásah do organismu a v případě tlustého i tenkého střeva se jedná o životně důležitý orgán . Připadmé nežádoucí komplikace mohou dobu léčby významně prodloužit. Nelze nikdy stoprocentně vyloučit skryté anomálie,vrozené vady.Případnou resekci tlustého či tenkého střeva popřípadě ve výjmečných případěch i nezbytné přemostění určitého časového úseku , vyvedení dočasné ileostomie pro dokonale zhojení zasažené časti. Tyto postupy mohou nastat především při použití resekční pexy. Rozhodně k nástupu na tento výkon běžte 100 % zdravá v plné duševní i psychické síle s plnou imunitou. Odejít na zákrok s vědomím, "aspoň si odpočinu a vyspím " je rozhodně nevhodné. Pro léčbu je potřeba maximální výkon organismu pro zvládání případných komplikací. V zásadě se není čeho bát. Přeji přesto Hodně štěstí a brzké zotavení.
  • 2 odpovědí