Adéla Křížová
Adéla Křížová

Adéla Křížová

  • 4 odpovědí

Adéla Křížová

Praha, Česká republika
Členem od 1.4.2011 | Poslední aktivita 29.10.2012
  • 4 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

Periorální dermatitida a léčba

Dobrý den,
již 8 let trpím perioralní dermatitidou kolem úst. Již několikrát jsem ji vyléčila nulovou terapií, ale pokaždé se mi opět vrátila. Nepoužívám zubní pastu s fluorem, chlorovanou vodu minimálně... Nedávno se mi znovu vrátila po neuváženém použití bělicího prostředku na zuby. Navštívila jsem kožní lékařku, která mi předepsala kortikoid triamcynolon (4dny 2xdenně, 4dny 1xdenně, 4 dny ob den), prý mohu aplikovat make-up od Lancome a zakázala mi používat Jarishův roztok... Ze začátku bylo zlepšení, ale po asi po týdnu užívání nastalo rapidní zhoršení a rozšíření PD. Na druhé kontrole mi poradila používat večer Vitellu a stále make-up a Excipial. Nemám již plnou bradu hnisavých papulek jako při kortikoidech, ale nevypadám hezky :) Dnes jsem byla na další kontrole a dostala jsem recept na Entizol 2-0-2 a Ciprinol 1-0-1.
Nevím, zda to není moc?
Také by mě zajímalo, jestli po vyléčení PD mohu začít znovu používat kosmetiku, kterou jsem používala v období, když jsem PD neměla. A zda se má zavádět postupně, a zda si mohu mazat i bradu, kde PD byla?
Předem mnohokrát děkuji!!!

Adéla Křížová

RE: Rozdílné výsledky prenatálních testů

Dobrý den pane doktore,
děkuji za Vaši radu.
Na základě nabídky MUDr. Veroniky Frisové se nechám vyšetřit v Profemě a pokud genetický UZ podezření nepotvrdí, na AC nepůjdu.
Ještě jednou moc děkuji všem za rady, které mi zde byly uděleny a pomohly z části rozptýlit mé obavy...
S pozdravem
Adéla Křížová

RE: Rozdílné výsledky prenatálních testů

Dobrý den paní doktorko,
děkuji mnohokrát za podrobnou odpověď. Opravdu jste mě uklidnila, že je takováto možnost...
Byla bych moc vděčná, kdyby jste mě vyšetřila. Jsem z Prahy, takže pro mne není problém se k Vám dostavit na UZ kdykoli, přizpůsobím se Vašemu časovému harmonogramu. Nyní jsem v 17+0.
Předem děkuji
Adéla Křížová

Zobrazit více