Lydie
Lydie

Lydie

  • 2 odpovědí

Lydie

Kraj Vysočina, Česká republika
Členem od 15.9.2013 | Poslední aktivita 19.4.2015
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Silná křeč v horní části břicha

Dobrý večer, moc Vám děkuji za odpověď, velmi jste mne uklidnila, a jako bývalý zdravotník vím, že anlagetika nesmím, jen jsem potřebovala ujistit, zda Ranisan je v pořádku, a zda nemusím nutně ihned k lékaři. Potíže se zatím neopakovaly. Mějte se hezky a ještě jednou díky. L.
  • 2 odpovědí

Silná křeč v horní části břicha

Dobrý den, nikdy jsem tzv. netrpěla na žaludek a zažívání, mohu sníst co chci,vím jen, že mi nedělají dobře džusy- proto je nepiji,před několika lety jsem z nich měla zánět dvanáctníku.V posl.pár letech mě výjimečně bolí žaludek- spíš po jídle,ale nepřikládám tomu důležitost-vyskytne se to asi 3x/rok,a vždy pomohl Ranisan.Před 5dny mě však chytla velmi silná křečovitá bolest v nadbřišku(ne přímo v žaludku) bez jiných příznaků,byla jsem jí dost ochromena,ale opět zabral po 1/2hod. Ranisan.Nikdy se mi to takto nestalo,a od té doby také ne,jiné zažívací problémy nemám.Mám s tím hned běhat k obv.lékaři,když mi zabírá volně prodejný lék?Mimoto mám hrůzu z gastrofibroskopie-:(.Děkuji za odpověď.L.
  • 2 odpovědí

Opakovaný spasmus jícnu

Dobrý večer, mám dotaz ohledně manžela (45let),který občas (asi 3roky) trpí na spasmy jícnu při obědě, většinou kdy je provázen stresem,u konkr.jídla (rýže+libové maso),a méně při něm pije než při večeři.Už se mu to dříve stávalo,ale většinou bylo do 15min po problému, při posledním záchvatu to však trvalo celou půlhodinu, muž měl tlak-bolest na hrudi, nemohl pořádně dýchat,nepolkne žádnou tekutinu, jen se snažil něco vyplivnout-pro úlevu.Chtěla jsem volat RZP,ale zakázal mi to, k lékaři jít odmítá, ví že by jej pravděpodobně mj. čekala i gastrofibroskopie.Mám strach že se může jednat o jícn.varixy nebo něco horšího,ale nemohu ho donutit nechat se vyšetřit.Manžel byl dosud zdráv, trpí jen na pálení žáhy, má větší nadváhu, s ničím se dosud neléčil.Děkuji předem za Vaši odpověď.L.
  • 2 odpovědí