pajula
pajula

pajula

pajula

Olomoucký kraj, Česká republika
Členem od 25.8.2014 | Poslední aktivita 26.3.2017
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

HIV a přenos slinami

Dobrý den, potřebuji se zeptat na možnost nákazy HIV. Jde o to, že mě partner uspokojoval rukou a prsty.. V jeden moment si prsty strčil do úst, tedy si je naslinil a vzápětí mi je strčil do pochvy. Jedná se mi o to, jestli jsem se takto slinami v pochvě mohla nakazit. Už z toho ani spát nemůžu. Ke styku nedošlo, partner se mi pouze udělal na prsa a na břicho. Na ruce asi žádné krvácející zranění neměl, toho bych si všimla a z úst také nekrvácel...Moc se bojím. Děkuji za rychlou reakci.

Lehce zvýšená echogenita

Dobrý den, dnes jsem byla s bolestí břicha na ambulanci. Byla mi odebrána krev, moč, uděláno RTG a sono břicha. Moč, krev, RTG v pořádku. Jen na sonu prý \"lehká echogenita\". Paní doktorka mi k tomu nic víc neřekla, prý je to trocha tuku na játrech, a že to máme všichni. Ve zprávě následující: "Játra nezvětšená, játra s lehce zvýšenou echogenitou - Hepatopatie? (poléková?, steatosis?)." Chtěla bych se zeptat na Váš názor :( Jsem z toho zoufalá!! Léčím se pro hypochondrickou poruchu a tohle je voda na můj mlýn :( Bojím se, že se jedná o cirhozu, a že brzy zemřu. :( Mám držet dietu? Poradíte mi? Jedná se o závažné onemocnění? A jak je možné, že jsou odběry v pořádku?

Interpretace výsledků jaterních testů

Dobrý den, pane doktore, měla bych dotaz ohledně mého zdravotního stavu. Nedávno jsem byla na krevních testech a můj lékař mě hodně vystrašil. Měla jsem hodnoty jaterních testů AST 0,32, ALT 0,36. Lékař mi řekl, že hodnoty jsou v NORMĚ, ale nějaký index AST/ALT mám 0,88 a že když je tento index vyšší než 0,7 znamená to těžké poškození jater. Chtěla bych se zeptat, když jsou hodnoty v normě, proč by se tyto hodoty dělily? :( Děkuji mockrát za odpověď, jsem opravdu vystrašená, nerozumím tomu.

S pozdravem, Pavla