Anna
Anna

Anna

  • 2 odpovědí

Anna

Ústecký kraj, Česká republika
Členem od 7.11.2017 | Poslední aktivita 27.5.2019
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

Parestezie po odstranění vaječníků

Dobrý den,
je mi 47 let a v roce 2017 mi byly odstraněny vaječníky pro pozitivitu mutace genu BRCA 1. Užívám hormonální spray Lenzeto. Od této doby, kdykoliv se v noci probudím, mám po celém těle mravenčení, které za chvilku odezní.
Chci se zeptat, nemohou mít tyto stavy následek pro nervový systém do budoucna?
Mockrát děkuji za odpověď
  • 2 odpovědí

RE: Umělý přechod - diagnóza BRCA - léky?

Dobrý večer pane primáři,
velice si vážím Vaší odpovědi, mé potíže jsou silné, mám návaly třeba 3x za hodinu, v noci se budím horkem a ve finále mám zimnici a někdy mě brní nohy. Před Sarapisem jsem brala přípravek Merilin. Operace byla provedena 17. září. Myslíte, že kdybych zkusila brát hormony 1 rok, jak plánuje můj gynekolog, že bych byla ohrožena rizikem rakoviny prsu? Četla jsem, že toto ohrožení vzniká po pětiletém užívání. Anebo jaké máte zkušenosti s pacientkami užívající fytoestrogeny, kdy asi zabírají? Jsem jak na vahách, chci se cítit dobře a zároveň se bojím této nemoci, na kterou jsem viděla umírat babičku, tetu a matku na ca vaječníku. Opravdu jsem ráda, že existuje tento portál a velice si vážím Vaší pomoci. Děkuji Anna Pešková
  • 2 odpovědí

Umělý přechod - diagnóza BRCA - léky?

Dobrý den,
je mi 46 let a podstoupila jsem chirurgický zákrok,kde mi byly odstraněny vaječníky a děloha z důvodu mé pozitivity BRCA 1. Zákrok jsem podstoupila v plném zdraví, profylakticky.Nyní 2 měsíce po operaci mám silné potíže s návaly horka, bušení srdce, nespavosti a bojím si vzít estrogenové preparáty z důvodu rizika karcinomu prsu. Zkouším užívat přírodní preparáty SARAPIS s přídavky sóji a červeného jetele (14 dní). Lékař mi napsal přípravek Lenzetto spray, ale bráním se tomu. Děkuji moc za odpověď.
  • 2 odpovědí


Mé recenze