Bára
Bára

Bára

  • 2 odpovědí

Bára

Středočeský kraj, Česká republika
Členem od 19.7.2012 | Poslední aktivita 12.11.2015
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

Fialový flek na noze po antibiotikách

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat od včera mám antibiotika biseptol 480 2 ráno a 2 večer na 14 dní...udělal se mi takový flek ( viz.obrázek) myslíte, že je od tich antibiotik?
  • 2 odpovědí

Cysty v prsou a ve vaječníkách

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat mám od ledna bulku v prsu, byla jsem i na biopsii. Dnes jsem byla na kontrole a místo jedné bulky mám 3 v pravém a 1 v levém. V únoru mi byla navrhnuta opera , kterou jsem odmítla dnes jsem myslela, že se domluvíme a pan doktor mi řekl, že to neni potřeba vyndavat i , když mě to pravé prso pobolívá. Mám endometriózu v červnu mi byli odstraněny 4 cysty na vyječníkách bylo mi doporučeno otěhotnět zkouším to, ale stále se nedaří říkala jsem to dnes doktorovi a prý to nevadí otěhotnět i když mám cysty v prsu, že se dají vyndat bud na začátku těhotenství, když by to zlobilo nebo po těhotenství, ale mám s toho strach.. Co když otěhotním a nějak to začne rychleji růst? Když jsem měla cysty na vaječníkách během měsíce se to velice zhoršilo a musela jsem hned na operaci. Ve zprávě mám napsáno : V HZQ při zevním okraji žlázy bioptovaný FA dnes vel. asi 15x816mm, V HZQ ve střední části obdobné ložisko vel. asi 8x4x7mm a další dnes zobrazuji i centrálně ( hluboko za mamilou až lehce v DZQ) vel. asi 8x4x5mm. Děkuji za odpověď
  • 2 odpovědí

Endometrioza a těhotenství

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat byla jsem před 3 týdny na laparoskopické operaci , kdy mi byla diagnostikovaná endometrióza a odstranění 4 cyst s vaječníku a dělohy. Momentálně užívám antikoncepci sunya mám jí brát každý den bez přestávky. Bylo mi řečeno, že by bylo lepší těhotenství, ale nějak jsme se potom s doktorem nebavili. Myslíte, že bych mohla antikoncepci vysadit a pokusit se o dítě?
Děkuji
  • 2 odpovědí

Cysta na vaječníků

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat co mě čeká , když mám cystu na vaječníků? Můžou mi odstranit i vaječník? A co mě bude čekat za vyšetření?
Mám zprávu od pana doktora a tam zní :
Epikríza : Mladá 22 letá, nulligravita, zde vyšetřena pro mírné bolesti v pravém podbřišku s nálezem oboustranných cystických ovariálních útvarů v.s. endometroidní cysty. Provedena lab. CA 125 mírně zvýšené 61, HE 4, 53, 4- v normě. Klinicky od té doby beze změny, občasný tlak v podbřišku vpravo, afebrilní, močení bez potíží, stolice pravidelná, PM před týdnem v normě, Sledována i v prsní poradně On kolín pro fibroadenom I. dx.
Děloha v AVF, normální velikosti i útvaru, nebolestivá, adnexa oboustranně cystická, citlivá, hladkostěnná, nezhrubělá.
Endometrium 3mm, vpravo 3cm jednokomorová, v.s. endometroidní cysa o průměru 30mm, vlevo a za dělohou dvoukomorová, cystická rezistence celkově 53x53mm, ohraničená, s dominující v.s. endometroidní cystickou složkou 40x33 mm, anechogenní cystou 12x10mm, bez VT v CD.
Závěr. oboustranné ovarilní cysty v.s. endometroidní vyšší Ca 125 61 negativita HE4 nilugravida, Fibroadenom pravého prsu ve sledování v prsní poradně ON KOlín
  • 2 odpovědí

Zobrazit více