Dominika
Dominika

Dominika

  • 3 odpovědí
  • 1 Like

Dominika

Jihočeský kraj, Česká republika
Členem od 6.12.2019 | Poslední aktivita 23.1.2020
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

Ztráta všech zubů ve 28 letech, obavy z klapaček - diabetička

Dobrý večer,
jsem diabetička 1. typu (od 11 let), k tomu přidruženou diabetickou gastroparézu, provázenou pravidelným zvracením (již 7 let), glykovaný hemoglobin asi 7,5.
Zuby se mi začaly velmi rozpadat,drolit a kazit (např. při jídle jsem si snědla několik zubů).
Našla jsem si nového zubaře a ten mi sdělil,že to sice na oko laika vypadá dobře,ale že to dobré není a že by bylo nejlepší vytrhat všechny zuby a dát nejdříve celkovou a poté hybridní protézu, v ceně v rozmezí 200-300 tisíc.
Během minulého týdne mi vytrhal 11 zubů, zbyly mi přední zuby, 6 nahoře a 6 dole. Předtím jsem byla u jiného zubaře,který byl ale velmi hrubý,proto jsem přešla a ten mi trhal 3 zuby, dal antibiotika, zalepil mi rány plazmou, zašil a dal ústní vodu s doporučením čím vším si to vyplachovat a nevyplachovat. Můj stávající zubař mi nedal antibiotika (vzhledem ke gastropareze jsem radši), nezalepil plazmou,jen zašil (i když k tomu má kompetenci) a doporučil ničím nevyplachovat. Nejbližší kontrola, kdy bychom měli dělat otisky na "klapačky", mě čeká 31.1. , kdy mě čeká trhání zbylých zubů, nevím, ale čím víc se to blíží,tím více jsem nejistá. Bylo mi sděleno, že odcházet z ordinace budu úplně bez zubů a 14 dní budu také úplně bez zubů. Četla jsem diskuze, kdy jiný pacient u jiného lékaře dostal náhradu ihned po zákroku a mohl odejít se zuby. 14 dní nebudu moci vylézt z domu, což bude velmi komplikované, vzhledem k tomu, že mám 2 psy a už teď se toho děsím...
Největší moje obava je ale nošení celkové snímatelné protézy - začínám nový vztah, s trháním zubů jsem se svěřila,ale o "klapačkách" mu asi říci nemůžu,velmi se stydím. Může se mi protéza (zejména dolní) , i po přilepení fixačním krémem posunout? Nemůže se mi vysunout např. (ehm) při líbání? Mám mu to raději rovnou říct, protože to půjde poznat anebo si toho nevšimne? Nezmění mi to výraz ve tváři? Prosím o radu, jsem zoufalá :(
Další věc je, že dolní jedničky se mi docela kývou, špičáky označil zubař jako "vachrlaté", celkově moje zuby nevypadají tak strašně, nejsou to vůbec žádné černé pahýly, starala jsem se o ně, když to šlo a nebylo mi zle,esteticky to není vůbec 100%,ale oproti jiným případům si připadám v pohodě.
Všude čtu, že je nejlepší zachovat co nejvíce vlastních zubů, horní špičáky mi přijdou v pohodě, mám na něj "zatlačit",aby je využil? Je opravdu nutné na implantáty s hybridní protézou čekat půl roku s "klapačkama"?
Neustoupí mi za tu dobu dáseň,nebo kost? Nejde spodní čelist nějak provizorně připevnit?
Omlouvám se za tolik otázek, jsem mladá a zoufalá.
Děkuji za všechny odpovědi. D.
  • 3 odpovědí
  • 1 Like

RE: Recenze spodní snímací náhrada systémem Kerathory

Dobrý večer, pane doktore,
je mi necelých 28 let a od 11 let mám diabetes mellitus 1. stupně, k němu přidruženou diabetickou gastroparézu, provázenou častým, někdy úporným zvracením (i po nekolik dní),díky čemuž se mi doslova rozpadají zuby.
Přišla jsem téměř o všechny stoličky, čtyřku vpravo dole a dnes se mi podařilo sníst mou čtyřku vlevo nahoře.
Potřebuji pár zubů opravit, jelikož už nemám moc možností,jak jíst a pochopitelně vyřešit co nejdříve tu estetickou stránku věci.
Je možné provést aplikaci spodní i dolní čelisti?
Doporučil byste mi též náhradu systémem kerathory, případně, mohu se co nejdříve k Vám objednat?
S pozdravem Dolanská Dominika.
  • 3 odpovědí
  • 1 Like