dusice
dusice

dusice

  • 4 odpovědí

dusice

Pardubický kraj, Česká republika
Členem od 1.11.2011 | Poslední aktivita 3.9.2013
  • 4 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Bolest zubu pod korunkou

Dobrý den! Jelikož jsem měla čím dál větší problémy se zuby a můj ošetřující lékař je neřešil, změnila jsem lékaře. Ten mi při vstupní prohlídce udělal rentgen zubů. Při něm mi bohužel zjistil zánět pod zubem-dolní šestka, na kterém je dána už pět let keramická korunka. Zub je umrtvený, kanálky jsou zaplněný(podle nového lékaře, ale špatně-výplň není po celé délce kanálků). Zub mě nebolí- pouze někdy pobolívá ucho- lékař mě upozornil, že to může způsobovat i ten zánět. Lékař mi navrhl vytržení zubu a po zhojení rány dát implantát. Vytržení zubu se ale velice bojím. Proto bych se chtěla zeptat, za ještě existuje nějaká jiná možnost- zda se dá keramická korunka sundat, provrtat a vyčistit kanálky znovu- pokusit se zub ještě léčit. Velice vám děkuji za odpověď. SD
  • 4 odpovědí

RE: Hodnota PAPP-A

Dobrý večer!
Hrozně moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Příští týden jsem objednaná ke své lékařce, tak uvidím jak se s ní ještě domluvím.
Jsem strašně moc ráda, že existují takovéto diskuze a tak ochotní lékaři jako jste Vy.
Pěkný večer.Šárka Dušková
  • 4 odpovědí

RE: Hodnota PAPP-A

Moc se omlouvám, ale ještě mě napadlo pár otázek. Chtěla bych se zeptat, zda může hodnotu PAPP-A ovlivnit třeba i kojení? Dá se ještě teď(když jsem ve 13tt)znovu změřit samotná hodnota PAPP-A? V jiných diskuzích jsem se dočetla, že snížená hodnota PAPP-A může i signalizovat blížící se potrat- myslíte si, že ta pravděpodobnost je opravdu u této hodnoty velká? Pořád se uklidňuji, že krev byla odebrána v 11tt a teď jsem ve 13tt a prcek roste jak má. Mockrát děkuji.
  • 4 odpovědí

RE: Hodnota PAPP-A

Dobrý den!
Paní doktorko, dnes jsem byla na screeningu v 1.trimestru, kde mi byly sděleny výsledky z biochemického screeningu- volný beta-hCG:1,910MoM a PAPP-A: pouze 0,170MoM. Vypočtené riziko trizomie 21 pop.r. 1:761 a upr.r. 1:327, trizomie 18 pop.r. 1:1889 a upr.r. 1:792, trizomie 13 pop.r. 1:5918 a upr.r. 1:1267. Anatomie plodu a markery chromozomálních aberací byly v naprostém pořádku. Doktor mi nedoporučil vyšetření z plodové vody, ale upozornil mě, že je potřeba mé těhotenství brát jako rizikové a je třeba častější UTZ. Z tohoto závěru ale bohužel vůbec nevím, jaké riziko plodu hrozí- zda opravdu může být postižený(myslím tím hlavně mentálně) nebo se může jednat o vývojové vady. Mockrát vám děkuji za objasnění výsledků.
  • 4 odpovědí