Honza
Honza

Honza

  • 2 odpovědí
  • 1 Like

Honza

Praha, Česká republika
Členem od 14.12.2018 | Poslední aktivita 26.7.2019
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Špatná zkušenosti s trifokálními očními čočkami

To jsem rád, že možná někomu polohu při rozhodování. Dnes jsem byl změřit dioptrie ke zkušemému optometristovi, a výsledek operace: OP do dálky nula, OL do dálky -1. OP do blízka +2, OL do blízka +1,5. No jak jinak, asi jsem měl lépe číst informovaný souhlas. Dokorekce laserem je možná, vyladit dálku na úkor zhoršení diop na blízko. Tak jsem dopadl jako bych měl monofokály a k tomu disfotopsii a sníženou kontrastní citlivost jako bonus. Laser je opět rizikem, i když je teď zdarma?. Může vám zašednou rohovka, porušit slzným film atd. To by znamenalo další zhoršení vidění. Dále možná výměna za monofokál, taky zřejmě zdarma ? s s velkým rizikem. No k smíchu to není, rozhodování složité, lékař mě bohužel uvrhl do depresí, hlavně tím, že neposkytl dostatek informací. Pouze jen chválil trifokální čočky, za ty peníze aby ne, že. Uvažuji o výměně čoček za monofokál, ještě nejsem tak dlouho po operaci a nechci z toho skončit na psychiatrii.
  • 2 odpovědí
  • 1 Like

RE: Zhoršený zrak po operacii prelex

Prodávám se, trifokální čočky nebrat. Je to reklamní trik, který by měli trestat, jako nekalou reklamu. Tvrdí, že jste vhodný kandidát, máte-li jen malý předpoklad, že to vyjde. Neříkám, že v každém centru. Mě lékař sdělil, že mě jiná čočka než trifokální téměř diskvalifikuje z běžného života, opak je pravdou. Přestože jsem řekl, že řídím, sportuji atd. Přes den se to dá přežít, večer a v noci katastrofa, kruhy, obrazce, odlesky, duchy kolem světelných zdrojů, no paráda. Kdyby vše vysvětlí tak jak má, co mě čeká a nemine, rozhodnu se určitě jinak. Důležité a zásadní informace byly zatajeny. Informovaný souhlas vám nic neřekne, výrazům nerozumíte a hlavně si to ani nedokážete představit. Jediná možnost je, důkladná příprava před operací, vše si najít na internetu a pak se rozhodnout, nespoléhat se jen na lékaře, nevíte na koho narazíte. Navíc je po operaci velké riziko zbytkové dioptrické vady. Potom je vám trifokální čočka k ničemu, protože se všechny neduhy násobí, z výhody je okamžitý propadák.
Trifokální čočky nevýhody: špatná kontrastní citlivost, kruhy, stíny, odlesky od světelných zdrojů v noci a často i ve dne, často dvojité videni. Pozor na zbytkovou diop vadu, vše se násobí.
Monofokální čočky nevýhody: možná zbytková diop. vada, brýle na dálku nebo blízko a střed. Ale žádné odlesky, duchy atd. Myslím, že to hovoří za vše.
  • 2 odpovědí
  • 1 Like

Pooperační stav po operaci šedého zákalu

Dobrý den, mám dotaz ohledně pooperačniho stavu šedého zákalu.
Před necelými čtyřmi týdny jsem prodělal implantaci trifokálních nitroočních čoček.
Důvodem byl plsťovitý šedý zákal, horší na levém oku. Potýkáte se s následujícími problémy.
Pravé oko, výborné vidění do dálky, rozmazané do blízka (zbytková diop. vada cca +0,5 dio.). Trápí mě však výraznější dvojité vidění na všechny vzdálenosti (jakoby stíny u kontrastních objektů, např. světlé písmeno na tmavém podkladu vidím dvakrát, jakoby vrhalo stín, výrazně večer např. u světelných nápisů, patrné zejména večer). Astigmatismus na pravém oku nebyl před operaci myslím žádný.
Může se jednat o mírnou dislokaci MiOL nebo nově vzniklý astigmatismus ve spojení s plusovou vadou? Případně co vše to může být.
Levé oko, špatné vidění do dálky ( zbytková cca -0,75dio a -1,25 astigmatismus). Vím že lze dokorigovat LRI a laserem, nebo brýlemi. Trápí mě však neustálé chvění čočky levého oka, v zrcadle je to patrné pouhým okem, vlnění duhovy, jako by se čočka stále snažila srovnat, je to po měsíci normální? Nejedná se o špatně usazenou čočku? Pravé oko tyto problémy nemá?
Prosím o informaci, jaké mohou být příčiny.
Je možné nějaký přístrojem změřit, jsou-li čočky dobře usazeny, případně upravit usazení v pouzdře? Děkuji.
  • 2 odpovědí
  • 1 Like


Mé recenze