Jitka J.
Jitka J.

Jitka J.

  • 2 odpovědí

Jitka J.

Pardubický kraj, Česká republika
Členem od 21.3.2012 | Poslední aktivita 26.9.2013
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Totální endoprotéza u kardiaků

Děkuji Vám za odpověď,
Doufám, že Vám už je po operaci dobře a kloub funguje tak jak má. :)
Chápu a plně rozumím tomu, že pooperační období s následnou rekonvalescencí je velice náročné a těžké období, tak snad tuto celou záležitost pořešíme co nejdřív a nejlépe, aby se otec už zbavil toho trápení, co má s tím prokletým kloubem.
Mějte se mile a ještě jednou děkuji.
J.J.
  • 2 odpovědí

RE: Totální endoprotéza u kardiaků

Děkuji Vám všem moc za odpověď.
Jak tedy postupovat v případě, že doktoři z kardiologie operativní zákrok zavrhnou, a tím pádem i ortopedie se v návaznosti na verdikt kardiologů tohoto zákroku nechce ujmout - je pak rozhodnutí podstoupit operaci opravdu a jen na pacientovi? To pacient v takovémto stavu musí sám na vlastní zodpovědnost zažádat o operaci?
Můj tatínek (60 roků) byl loňského roku na pravidelné kontrole na kardiologii a odtud se rovnou i s lékařskou zprávou odebral na ortopedické oddělení, kde se mu po přečtení jeho anamnézy dostalo vysvětlení, že s takovýmto zdravotním stavem je operace vysoce riziková a tedy nepřichází v úvahu, jen kdyby si jí vyžádal na vlastní riziko, které je prý veliké.
Od té doby se s ním nikdo o jeho problému nebavil, nikdo mu neporadil ani s ním neprodiskutoval, jak by měl teď na tuto záležitost nahlížet a jak se k tomuto problému postavit, nebo jaký by měl být léčebný postup dál, pokud by k operaci v budoucnu nedošlo.
A protože v současnosti už má opravdu velké bolesti onoho postiženého kloubu, bez berlí by byl prakticky nepohyblivý, a navíc tím vším dost trpí i jeho celkový pohybový aparát (bolavá a namáhaná záda a ostatní klouby), má otec opravdu vůli a odhodlání jít a podstoupit tento zákrok i s případným rizikem - ale bojí toho, že ho opět všude odmítnou, nebudou se ním bavit a zabývat se jeho případem a pošlou ho s nepořízenou domů.
Na koho by se měl tedy obrátit, aby se mu dostalo náležité pozornosti? Za jakým lékařem přijít a požádat o pomoc a spolupráci? Nebo by měl sám otec nějakým způsobem podpořit a podnítit ke spolupráci a komunikaci více odborníků - obvodního lékaře, kardiologa a ortopeda, rehabilitačního pracovníka?

Děkuji za odpověď.
J.J.
  • 2 odpovědí

Totální endoprotéza u kardiaků

Dobrý den,
Můj otec je po několikanásobné operaci srdce, má voperovaný kardiostimulátor a jeho kyčelní kloub je postižen artrózou.

Jeho ortoped mu navrhl operaci (totální endoprotézu), ale doktoři z kardiologie mu nedoporučují operaci kyčelního kloubu, vlastně tento operativní postup zavrhli už předem s tím, že by to pro mého otce byla velice náročná a nebezpečná operace (riziko celkové anestezie).

Chtěla bych Vás tedy poprosit o zodpovězení mého dotazu:
Lze provést náhradu kyčelního kloubu i v lokálním umrtvení, nebo je pro tento zákrok nutná celková anestezie?
Popř. je zákrok provedený miniinvazivní chirurgií nebo s asistencí počítače méně náročnější, nebo je také nutná celk. anestezie? A provádějí se tyto operativní metody již běžně na ortopedických oddělení, nebo je nutné vyhledat specializované pracoviště?

A popř. které neinvazivní metody mohou vést k účinnému zmírnění bolestí kyčelního kloubu postiženého artrózou?

Děkuji moc za odpověď, Jitka J.

  • 2 odpovědí