jjb
jjb

jjb

  • 8 odpovědí

jjb

Ústecký kraj, Česká republika
Členem od 19.8.2022 | Poslední aktivita 4.11.2022
  • 8 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Bolesti 6 měsíců po endoprotéze kyčle

Dobrý den,
měl jsem podobné problémy po operaci - RTG v pořádku dop. dále RHB a cvičit.... po 4 měsících "v pořádku" mi konečně jedna dobrá RHB-lékařka při celkové prohlídce objevila novinku , že mi operatér tu kyčel udělal o 3 cm delší. Samo ty měsíce bez korekce rozhodily páteř - skolioza ap. Na dotaz mi jeden věhlasný ortoped sdělil, že ohledně vyrovnávající operace druhé kyčle nemá vůbec chuť napravovat cizí chyby. Fakt lékařská solidarita a vztah k pacientům. V mládí se tvrdilo, že zedníci pracují s přesností na 1 centimetr - a chirurg se sekne o 3 cm ?
  • 8 odpovědí

RE: Tlak 5 měsíců po TEP kyčle

Dobrý den,
mám to obdobně, ráno je to horší, pomáhá to rozhýbat...... Stále přetrvává problém obléci ponožku nebo zavázat botu - věřím, že to nevyskočí z kloubu a nutím to trochu silou. Asi se to zlepšuje, ale hodně pomalu. Nebýt té rozdílnosti délek, snažil bych se to rozběhat, ale při rozdílu podrážek o 3+ cm mi to fakt nejde.
Hodně zdraví/zlepšení přeji !
  • 8 odpovědí

RE: Ležení na operované kyčli

Dobrý den,
tak už také dávám 6-měsíc, operovaný bok stále citlivý a nutí po nějaké době se přetočit. Bohužel i ten "zdravý" se už zhoršíl a není úplně bez bolesti.
Stálé zdraví !
  • 8 odpovědí

RE: Po TEP délka +3 cm

Dobrý den,
cítím s Vámi - po tom, co mi ten rozdíl úspěšně skoro 4 měsíce tajili ( že to chce více RHB ) mám také rozhozenou páteř - bederku + skolioza + krční..... vyhrotilo se až do nápodoby Menierova syndromu neprokázaného původu, domnívám se že tou krční páteří....
Přeji zlepšení zdraví !
  • 8 odpovědí

RE: Po TEP délka +3 cm

Oprava - ta nožka je delší 3-4 cm, nějak se nedaří shodnout na přesné míře, a k tomu videu bylo upřesněno, že ten rozdíl co pobere samotná pánev není 5 cm ale o řád méně, tedy 0,5-1 cm.
Aktuálně mám podraženo 20 mm + přidávám dle pocitu asi 10 mm vložkou vyrobenou slepením dvou silnějších a tvrdších vložek. Chystám se na vyšetření ke špičkovému operatérovi s pravděpodobným odoperováním druhé kyčle ke korekci , tato je už po způsobeném přetěžování také ve 3+ stupni, snad někdy na jaře.
  • 8 odpovědí

Zobrazit více