Lenka
Lenka

Lenka

  • 2 odpovědí

Lenka

Moravskoslezský kraj, Česká republika
Členem od 2.5.2011 | Poslední aktivita 24.8.2021
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Menopauza, vysoký kortizol, velká únava

Dobrý den Lenko, nyní už mohu napsat, že po 5. letech jsem z nejhoršího venku. Opět se cítím zdravě a mám energii na celý den. Ten kortizol jsem měla způsobený stresem ( zemřela mi maminka) a ne menopauzou. Takže jsem se v jeden moment potýkala se dvěma věcmi najednou. A u Vás to bude určitě totéž. Už jen to, vyrovnat se s předčasnou menopauzou, je stresující. Jde to zvládnout. :) Jen si to žádá skutečně trpělivě vydržet. Myslím, že nejvíce mi pomohla joga a její dechová cvičení a pak také čas. Snažila jsem se myslet pozitivně, dopřát tělu dostatek spánku a cvičila jsem denně, i když jsem se cítila totálně vyčerpaná. Ale stálo to za to, protože po cvičení se mi dostalo odměny ve formě dobrého pocitu a nabrání síly. Další den jsem opět vstala vyčerpaná, jako kdybych vůbec nespala, ale po cvičení jsem se opět cítila lépe. A tak to šlo den za dnem. Pustupně se můj stav zlepšoval a počet dnů v týdnu, kdy mi nebylo dobře, se postupně snižoval, až v průběhu let vymizel zcela. Na bušení srdce mi pomohl draslík, kterého mám nedostatek. Paní Lenko, popisuji Vám to, aby jste věděla, že to trvá, ale zvládnete to a jednou bude opět dobře. Důležité je se nevzdat. Držím Vám pěsti a přeji brzké uzdravení.
  • 2 odpovědí

Menopauza, vysoký kortizol, velká únava

Dobrý den. Prosím o radu týkající se předčasné menopauzy. Jsem 2 rokem po odoperování druhého vaječníku a jelikož mi je 40 let, beru antikoncepci jako náhradu hormonů. Stále se potýkám s fyzickou únavou, podrážděností, bušením srdce, pocitem sevřené hrudi a těžším dýcháním. Některé dny jsou lepší některé horší. Lékař vše přičítal menopauze, ale po čase z krve zjistil, že mám vysoký kortizol. Poslal mě na rentgen mozku a ultrazvuk nadledvinek, vše s negativním výsledkem. Poté mě poslal na endokrinologii a tam mi z moče zjistili hraniční hodnoty kortizolu. Objednali mě za půl roku na kontrolu. Ráda bych se zeptala, zdali toto všechno může skutečně způsobovat předčasná menopauza? Je vůbec možné se dostat opět do normálu? Snažím se denně cvičit jogu, zdravě jíst a dostatečně pít (vodu, černý čaj), nebýt ve stresu, ale stavy únavy se stále vracejí. Předem Vám děkuji za odpověď.
  • 2 odpovědí

Cysta na vaječníku velká 12 cm

Dobrý den,
před 2 týdny mi našli 12 cm cystu na vaječníku. Nemám žádné potíže ani bilesti kromě menšího tlaku v oblasti břicha (jako když je člověk těhotný). Je opravdu velká. Lékaři mi nařídíli laparoskopii aby zjistili co to je. Může být cysta tak velká? Bojím se co mi zjistí. Říkali, že to může být i rakovina. Je možné mít tak velký rakovinový nádor a nemít přitom žádné potíže? Uklidňuji se správně, že tedy půjde spíše o cystu a ne o rakovinu když nemám žádné potíže? Na operaci mám jít až po menzes, které se děsím, protože na internetu se většinou píše o prasknutí a já nevím co by se se mnou stalo, kdyby mi taková velká cysta praskla.
Jsem vyděšená a moc se bojím co to je.
Předem moc děkuji za odpověď
  • 2 odpovědí