M68.V.
M68.V.

M68.V.

  • 4 odpovědí

M68.V.

Praha, Česká republika
Členem od 22.6.2012 | Poslední aktivita 20.11.2012
  • 4 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

Užívání kapek "umělé slzy" po operaci

Dobrý večer,

mám dotaz, jak dlouho je nutné po operaci kapat "umělé slzy". Mám po operaci 14 dní, žádné problémy s okem nepociťuji. Je doporučeno dál kapat umělé slzy a jak dlouho?
Děkuji za info,
M.V.

  • 4 odpovědí

RE: Vyhlídky v léčbě tupozrakosti -pooperační stav po laserové korekci

Dobrý den,
děkuji moc za každé info.
V současné chvíli jsem z tohoto doufám, pooperačního stavu, zklamán. Levé oko funguje stále výborně, ale s pravým okem, se kterým jsem viděl dobře, ostře do dálky mi bohužel tuto službu ve stávající chvíli neposkytuje (vidím neostře, rozmazaně). Zlepšilo se pouze čtení s tímto tupozrakým okem, nicméně subjektivní pocit je, že 2 dny po operaci jsem s tímto okem četl dobře, ostře a nyní se i toto zhoršilo.
Pokud by měl tento stav setrvat do budoucnosti, rozhodně bych se pro tento zákrok nerozhodl - kvalita mého vidění je v současné chvíli horší než před zákrokem.
Nevím také, zda a jak mohu oku po operaci "pomoci"?
Děkuji za info,
hezký den,
m68.V.
  • 4 odpovědí

Vyhlídky v léčbě tupozrakosti -pooperační stav po laserové korekci

Dobrý večer,
rád bych se informoval o tupozrakosti. Když jsem byl malý, nosil jem okluzor, na zdravém, levém oku. Na pravém jsem měl předepsány dioptrie +3. Cca v 18. letech jsem brýle s těmito +3 dioptriemi přestal nosit. Nyní je mi 43 let, jsem po refrakční operaci pravého oka (+3 dioptrie) femtolaserem. Na blízko s tímto tupozrakým okem vidím po 2 dnech dobře, rozostřilo se ale maličko vidění do dálky, plus vidím jaksi maličko zamlženě. Dotaz zní, zda tyto vady ve vidění odezní po několika týdnech či měsících nebo jde o vady, které se již nevylepší? Subjektivní dojem z celkového vidění je horší (díky mlze a rozostření na dálku), na blízko ale na to pravé laserované oko vidím bezvadně.
Děkuji za odpověd
M68.V.
  • 4 odpovědí