Nicole
Nicole

Nicole

  • 2 odpovědí

Nicole

Liberecký kraj, Česká republika
Členem od 26.1.2016 | Poslední aktivita 15.4.2016
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Korunky nebo keramické fazety?

Děkuji za odpověď. Pokud sportuji, dá se říct, zda je lepším řešením faseta nebo korunka? Je u jednoho z toho větší pravdepodobnost zlomení pri pádu nebo to vyjde nastejno? A musí se před korunkou vzdy umrtvovat zub? Je mozne vam zaslat rtg snímek pořízený po uraze k posouzení zda dostavba, faseta či korunka? Děkuji za odpověď.
  • 2 odpovědí

RE: Korunky nebo keramické fazety?

Děkuji moc za odpověď. Mohl byste mi tedy říct přibližnou cenu dostavby a keramické fasety? Bylo by možné mi napsat doporučení na fasety, dostavby či korunky, pokud by Vám (či kolegům) byl zaslán můj rtg těsně po úraze?
  • 2 odpovědí

Korunky nebo keramické fazety?

Dobrý den pane, jsem po úraze, při kterém jsem si zlomila horní dvě jedničky (11, 21, polovina a 2/3 klinických korunek je pryč). Obě reagují vitálně i rtg potvrdil, že jsou zlomené pouze části korunek a zuby jsou zdravé (konkrétně: palp. Citlivost a nekomprimovaná fraktura korunek zubů, oba vitální. OPG - bez přesv. zn kostního traumatu, bez přesv. zn traumatu kořenů). Prozatím mám zhotovenou provizorní skloionormní výplň, abych nebyla bez předních zubů. Byly mi doporučeny korunky. Zajímalo by mne, zda jsou v mém případě lepší korunky nebo keramické fasety, a zda je mezi tímto velký finanční rozdíl? Dostavba byla vyloučena, jelikož by prý nevydržela. Je mi 25 let a ráda bych, aby mi zuby vydržely co nejdéle. Okolí mě od zhotovení korunek trochu odrazuje kvůli velkému zásahu do zubů. A myslíte, že je zbylá část (1/3 a 1/2) zubu opravdu málo na zhotovení dostavby, která je pro zub nejšetrněší. Ráda bych trvalé a zároveň nejšetrnější řešení. Mockrát děkuji za odpověď.
  • 2 odpovědí