pavlikkkk
pavlikkkk

pavlikkkk

  • 2 odpovědí

pavlikkkk

Středočeský kraj, Česká republika
Členem od 20.9.2017 | Poslední aktivita 2.1.2018
  • 2 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: 70 let, řešení dlouhodobého problému - meniskus

dobrý den,
děkuji za reakci na moje hodnocení
Problémy mi začaly asi před třemi roky. Občas jsem prováděl pokládku dlažeb a poškodil jsem si koleno. Projevovalo se to tak, že občas mě při určitém kroutivém pohybu nohy v koleně přeskočilo. Provázela to prudká bolest, která odezněla třeba až po několika hodinách.
Pak se to zhoršovalo, až ke stavu, kdy mě při určité poloze nohy v autě začala noha bolet trvale.
Navštívil jsem ortopeda a dostal jsem termín operace. Ta proběhla tak, že jsem to pomalu ani nezjistil. Když jsem se probral z narkózy, zjistil jsem, že nohu mám zafačovanou a to bylo vše. Bolest žádná. Jen trochu, při pokrčení a natažení nohy. Týž den navečer mě odvezl syn domů.
Spal jsem normálně, bolest, pokud jsem se moc nepohyboval, opět žádná. Další den jsem to zkusil o berlích, na nohu jsem si mohl stoupnout normálně, nebolela. Jen trochu při pokrčení a natažení.
Prášky proti bolesti jsem za celou dobu nepotřeboval. Další den jsem zjistil, že mi berle spíš překážejí, tak jsem chodil celkem bez větších obtíží normálně. Do schodů čtvrtý den, atd. Dnes, necelý týden po operaci , chodím normálně, bez jakékoli bolesti. Pozítří mi vyndají stehy (dva uzlíky) a to by mělo být asi všechno.
MuDr Procházka mě po operaci informoval o tom, že jsem měl natrženou šlachu a poškozený meniskus. Myslím, že nic nešil, jen meniskus a šlachu čistil. Jinak bych samozřejmě tak brzy nechodil.
Prodělal jsem operaci prostaty- holminový laser. Operace a následný stav bez bolesti, zato ty další tři další měsíce (byl jsem na to upozorněn) byly velmi nepříjemné.
Naproti tomu tahle operace menisku byla "drnkačka".
Pokud máte tento problém, neváhejte a utíkejte k ortopedovi. Čím dřív tam budete, tím lépe pro Vás.
Pavel
  • 2 odpovědí


Mé recenze