pejskomilka
pejskomilka

pejskomilka

 • 69 odpovědí
 • 18 Likes

pejskomilka

Praha, Česká republika
Členem od 23.1.2015 | Poslední aktivita 13.8.2018
 • 69 odpovědí
 • 18 Likes
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Kdy si mohu lehnout na operovanou kyčel?

Meddy, tolik kravin pohromadě jsem už dlouho nečetla........Jednejte, vždy tak, jak si \"tělíčko řekne\" a poslouchejte ho s vlastním rozumem. Každý je jiný a v jiné fázi \"devastace\" , ale co považuji v tom ležení za nejdůležitější, je mít vždy nějaký polštář nebo míč , mezi koleny a postelové cvičení, které vám jistě rehábo naučilo. Poslouchala bych hlavně rehabilitační, zkušené pracovníky. Bez dvou holí bych určitě nechodila dokud bych nebyla 100% ok.
Nikdy nechodit jen s jednou holí! Buď do jistoty stavu s oběma a pak už žádnou. S jednou si tak zaděláte na problém s páteří a začnete \"KACHNIT\". Hlavně koukat pokorně pod nohy kam šlapete a neupadnout. Oatatní potom je už kvalitnější život! / i když dodnes mám problémy si navléknout kalhotky a ponožky, když nejsou lidi....../Jinak, jen mazat jizvu a cvičit/třeba jen na posteli, ale nejlepší je plavání! a bezbolestné cvičení ve vodě/ Ahoj pejskomilka
 • 69 odpovědí
 • 18 Likes

RE: Nástup do práce po TEP kyčle

Dobrý den,
děláte chybu, že chodíte o jedné berli! To svádí ke špatnému držení těla a našlapovaní!
Učíte se tak špatným návykům! I doma noste boty /nejlepší polobotky na suchý zip/ NE - PANTOFLE,atd..Do práce nepospíchejte a nechte to na doktorovi až po posledním kontrolním RTG. Hlavně koukejte kam šlapete a neuklouzněte !!
Vy jste nebyla v lázních?? PO TEP KYČLE máte nárok, ale nástup musí být do 3 měsíců po operaci!!!Nejlepší je plavání, když je jizva již zahojená a rotoped. REHABILITACE JE LEPŠÍ NĚKDE POD STŘECHOU A NIKAM na rehabilitace v tomto počasí NEDOJÍŽDĚT!!!!Lázně Vám doporučí OPERATÉR a ostatní přes obvodního.
Teď není sezona tak místo v lázních seženete. Poraďte se s Vaší pojišťovnou se kterými lázněmi má smlouvu. Doporučuji, dotáhněte léčbu pod dohledem a nedělejte chyby!!! Držím palce - pejskomilka
 • 69 odpovědí
 • 18 Likes

RE: Velmi vysoce hodnotím individuální přístup

Dobrý den, jsem po TEP kyčle již rok a zcela bez problémů. Jen moc dobře nechápu, že jste nejel po propuštění z nemocnice na rehabilitaci z lůžka na lůžko, kde by Vás rehabilitační pracovníci pod odborným dohledem správně rozhýbali a vše důkladně naučili Je strašná představa dojíždět tak brzy po operaci někam na cvičení MHD !!! Musíte dávat pozor, aby Vás někdo "pospíchající" do nohy neuhodil nebo jste neupadl. To by bylo fakt pro TEP likvidační. PROČ Vám lékař nepředepsal, když už ne přímo ústavní rehabilitaci, alespoň rehabilitační sestru do bytu??? Máte na to právo! i od pojišťovny. Dojíždění si rozhodně rozmyslete!!! Neměl byste ještě ani nevhodně sedět bez zvýšené podložky. A cvičit nutně potřebujete! Ale někam dojíždět, potom se zouvat,převlékat a po únavě opět, místo odpočinku, jet MHD domů. Nevím kolik je Vám let, ale opatrnost je po operaci vždy nutná. Vím o čem mluvím a opravdu nejsem hypochodr.
Můj operatér odvedl 100% perfektní práci a přesto nastal dost velký problém díky nešetrnému převozu /samozřejmě v leže jak má po kyčli být/ sanitkou do rehabilitačního centra, které mne druhý den vracelo na sál, neb mi rána začala vnitřně krvácet a zanítila se. Ránu museli znovu otevřít a vyčisti od kosti. Takže zbytečná narkóza v krátké době navíc. Proto doporučuji oslovte lékaře,aby Vám doporučil jiný druh rehabilitace. Držím palce
 • 69 odpovědí
 • 18 Likes

RE: Artróza kyčelního kloubu 3.st. před plánovanou operací

Děkuji za názor. Vím, že byl můj dotaz mimo téma kyčelního kloubu, ale zajímalo mne, zda je tento kolagen ve vyšším věku ku pomoci na drobné kloubíčky na rukou, kde se začínají tvořit výrůstky, též jistě artrozního původu. Ale pochopila jsem, že vše jsou potravinové doplňky, které těžko zabrání přirozenému procesu stárnutí a je lépe jít do dobré mlékárny a zelinářství. Děkuji.
 • 69 odpovědí
 • 18 Likes

Zobrazit více