Přezdívka
Přezdívka

Přezdívka

  • 1 odpovědí

Přezdívka

Bayern, Německo
Členem od 27.4.2019 | Poslední aktivita 28.4.2019
  • 1 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Psychické dopady Vojtovy metody

Já mám bohužel podobné zkušenosti jako Vy. Vojtova metoda zanechává psychické následky! Dospělí lidé, kteří končí v rukou psychologů (v lepším případě) anebo psychiatrů (v tom horším) jsou toho důkazem. Toto týrání se může promítnout i do sexuality, ve vztahu matce a spousty jiných věcí, což je i můj případ.
Znám jednu německou lékařku, která se tímto tématem zabývá, je v kontaktu s lidmi, které tato metoda poznamenala a zveřejňuje články. (Kdo neumí německy, může si to dát do překladače. Scrollovat v rejstříku na V jako Vojta).
https://www.medizin-im-text.de/blog/inhaltsverzeichnis/#v

Nevím, jak bych se bez této metody vyvinula po fyzické stránce, ale to co mi to provedlo s psychikou, je horor.
Na spousty internetových stránkách maminky píšou o tom, že na jejich dítěti nic nepozorují, což ale nemusí nic znamenat. Ono totiž tohle trauma je jako každé jiné a může se projevit třeba až v polovině života, nebo i déle. Pod vlivem stresu, nemoci, jiných triggerů (spouštěčů).
A samozřejmě, že se najdou i lidé, na kterých se to navenek nijak výrazně po celý život neprojeví. A to budou zřejmě ti, kteří to v sobě potlačili do takové míry, že je to zdánlivě neovlivňuje.
Lidské podvědomí ale nezapomíná. Nechci nikomu rozmlouvat pozitivní účinky Vojtovy metody. Ale i narušená psychika se může nakonec projevit fyzicky.
Věřte víc své intuici a zvažte všechna pro a proti.
Nakonec se každý musí rozhodnout sám. A to pro a za své dítě. A pro ty chce každá matka jen to nejlepší.
Nikomu nechci nic rozmlouvat, pouze sdělit svou zkušenost.
  • 1 odpovědí